STAFF
Main Office
Classroom Teachers and Paraprofessionals
- Early Childhood and Pre-Kindergarten
- Kindergarten
- 1st Grade
- 2nd Grade
- 3rd Grade
- 4th Grade
- Specials
- K-3 Special Education Programs
Early Childhood and Pre-Kindergarten
Room 107
Ruby Guerrero
8th Grade Language Arts Teacher
Room 121B
Eva Esquivel
Classroom Paraprofessional
Room 108
Isaura Monarrez
Early Childhood & Pre-Kindergarten Dual Language Teacher
Room 108
Ana Dominguez
Classroom Paraprofessional
Room 123
Kathy Mendoza
Early Childhood & Pre-Kindergarten Teacher
Room 123
Aneida Magallon
Classroom Paraprofessional
Room 111
William Murzyn
Early Childhood & Pre-Kindergarten Teacher
Room 111
Maria G Hernandez
Classroom Paraprofessional
Room 124
Jennifer Johnson
Early Childhood & Pre-Kindergarten Teacher
Room 124
Yesenia Hernandez
Classroom Paraprofessional
Kindergarten
Room 103
Samantha McCants
Kindergarten Teacher
Room 103/207
Jennifer Bitakis
Kindergarten & 2nd Grade Teacher
Room 103
Room 104
Sharon Klepacz
Kindergarten Teacher
Room 105
Gabriel Bolivar
Kindergarten Dual Language Teacher
Room 106
Michelle Landeros
Kindergarten Dual Language Teacher
Room 205
Rebecca Schultz
Kindergarten Teacher
1st Grade
2nd Grade
3rd Grade
4th Grade
Specials
K-3 Special Education Programs
Room 208
Kelsey Ryan
K-1 Special Education Teacher
Room 208
Anita Finnegan
Resource Paraprofessional
Room 208
Room 208
Mercy Sales
1:1 Paraprofessional
Room 209
Alexis Cohn
1-3 Special Education Teacher
Room 209
Leticia Urbina
Classroom Paraprofessional
Room 209
Rebeca Lopez
1:1 Paraprofessional
Room 203
Sheila Zamudio
1-3 Grade Special Education Teacher
Room 203
Graciela Moreno
1:1 Paraprofessional
Room 203
Rosamaria Montante
1:1 Paraprofessional
Room 203
Maria Barron
Classroom Paraprofessional
Room 303
Meghan Walsh
2-3 Grade Special Education Teacher
Room 303
Rosa Martinez
Classroom Paraprofessional
Support Staff
- Curriculum Coaches
- Multilingual (English as a Second Language)
- Related Service Providers (Psychology, Social Work, Speech, Therapy)
- Reading
Curriculum Coaches
Room 112B
Annie Perveneckis
Building Instructional Coach
Beatriz Maa
3rd Grade Dual Language Techer
Nicoleta Tsapaliaris
District Gifted Coach
Nichole Blass
District Instructional and Digital Technology Coach
Michelle Pacini
District MTSS Coach
Julie Tauer
District Literacy Coach
Nicole Tomasello
District Math Coach
Sepideh Noekhah
District Special Education Coach
Jaclyn Rage-Orozco
District Early Childhood Coach
Multilingual (English as a Second Language)
Related Service Providers (Psychology, Social Work, Speech, Therapy)
Room 112A
Sarah Boyle
Psychologist
Room 119C
Etta Avila
DHH Itinerant
Room 119B
Kristin Kleinmeyer
Social Worker
Room 201
Nicole Manley
Social Worker
Room 301
Jose Rivas
Social Worker
Room 312
Roxanne Brown
Physical Therapist
Room 312
Gabriela Arteaga
Occupational Therapist
Room 324
Room 324
Sarah Salazar
Speech Language Pathologist
Room 324
Isabel Govea
Speech Language Pathologist
Room 324
Melissa Corrigan
Speech Language Pathologist
Reading
Cafeteria and Custodial Staff
Custodians
Breakfast and Lunchroom
Esther Aguilar
Breakfast and Lunch Hostess
Janie Cardenas
Breakfast and Lunch Back Up Hostess
Cecilia Barbosa
Breakfast & Lunch Supervisor
Jazmin Bustamante
Lunchroom Supervisor
Hortencia Rodriguez
Breakfast & Lunch Back Up Hostess
Diana Estrada
Classroom Paraprofessional
Lesly Rueda
Breakfast and Lunch Supervisor
Blanca Garcia
Breakfast & Lunch Supervisor
Zenaida Castillo De Labra
Breakfast and Lunchroom Supervisor
Alis Rodriguez
Breakfast & Lunch Supervisor
Janel Gutierrez
Lunchroom Supervisor
Jasmine Herrera
Lunchroom Supervisor
Exmirna Mayorga
Lunchroom Supervisor