STAFF
Classroom Teachers and Paraprofessionals
- 4th Grade
- 5th Grade
- 6th Grade
- Specials (Art, Media, Music, PE, STEAM)
- 4-6 Special Education Programs
4th Grade
Room 110
Maria Cardona
4th Grade Dual Language Teacher
Room 111
Kristy Evashenk
4th Grade Teacher
Room 112
Jessica Sawchuk
4th Grade Teacher
Room 112
Lauren Pertchi
4th Grade Teacher
Room 113
Nancy Cunat
4th Grade Teacher
Room 114
Tina Marie Gall
4th Grade Dual Language Teacher
Nora Resendez
4th Grade Dual Language Teacher
5th Grade
Room 201
Dorothy Vitacca
5th Grade Teacher
Room 205
Tammy Villarreal
5th Grade Teacher
Room 206
Valerie Rathbun
5th Grade Teacher
Room 206
Jason Warzecha
5th Grade Teacher
Room 210
Natalie Gronski
5th Grade Dual Language Teacher
Room 210
Angela Gonzalez
Multilingual Paraprofessional
Room 211
Kimberly Poleski
5th Grade Dual Language Teacher
6th Grade
Temporarily At Unity Junior High
Room 309
Marita Pope
6th Grade Teacher
Room 310
Amy Janz
6th Grade Social Studies & Literacy Teacher
Room 310
Libia Pulgarin
6th Grade Transitional Teacher
Room 311
Juan Carpio Cedeno
6th Grade Dual Language Teacher
Room 312
Michael Rohl
6th Grade Literacy, Math & Social Studies Teacher
Room 313
Marissa McDonald
6th Grade Literacy, Science & Social Studies Teacher
Room 305
Julie Stanley
4-6 Grade Special Education Teacher
Room 305
Maria Tovar
Classroom Paraprofessional
Specials (Art, Media, Music, PE, STEAM)
4-6 Special Education Programs
Support Staff
- Related Service Providers (Psychology, Social Work, Speech, Therapy)
- Special Education
- Reading
- Multilingual (English as a Second Language)
- Curriculum Coaches
Related Service Providers (Psychology, Social Work, Speech, Therapy)
Special Education
Reading
Multilingual (English as a Second Language)
Curriculum Coaches
Room 104
Melissa Neff-Alamillo
Building Instructional Coach
Martin Mireles
District Biliteracy Coach
Linda Parsinen
4th Grade Teacher
Katherine Anderson
District Instructional Digital Technology Coach
Christina Rodriguez
District MTSS Coach
Christine Michalik
District Literacy Coach
Sepideh Noekhah
District Special Education Coach
Cafeteria and Custodial Staff
Custodians
Breakfast and Lunchroom Staff
Norma Ruiz
Breakfast and Lunch Hostess
Zorahida Solano
Breakfast and Lunch Back Up Hostess
Berenisse Salazar Brito
Lunchroom Supervisor
Maria Cordova
Breakfast and Lunch Supervisor
Cleotilde Nunez
Breakfast and Lunch Supervisor
Valerie Castillo
Lunchroom Supervisor
Nicolasa Hernandez
Breakfast and Lunch Supervisor
Susana Gutierrez
Lunchroom Supervisor
Minerva Sandoval
Lunchroom Supervisor
Alejandra Gonzalez
Lunchroom Supervisor