STAFF DIRECTORY

1 2 3 19 > showing 1 - 100 of 1890 constituents
Sonia Abad

Sonia Abad

Manager
Transportation Center
Monique Abbate

Monique Abbate

Coordinator
Athletics & Activities, Unity
Keith Abbeduto

Keith Abbeduto

Psychologist
Columbus West, Early Childhood Center, Support Staff
Karen Abma

Karen Abma

Media Paraprofessional
Columbus East, Program Assistant
Josefina Acosta

Josefina Acosta

Classroom Paraprofessional
Drexel, Program Assistant
Andrew Adamczewski

Andrew Adamczewski

Art Teacher
Burnham, Specials
Mary Adamowski

Mary Adamowski

Speech Pathologist
Roosevelt, Support Staff
Jeannie Adaszak

Jeannie Adaszak

Teacher
Burnham, 5th Grade
Karen Adent

Karen Adent

Co-Teacher
Unity , 8th Grade, Math
Carmen Aguayo Arellano

Carmen Aguayo Arellano

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Warren Park, Cafeteria
Esther Aguilar

Esther Aguilar

Breakfast and Lunchroom Hostess
Cicero West, Cafeteria
Jennifer Aguilar

Jennifer Aguilar

Teacher
Sherlock, 2nd Grade
Maria Aguilar

Maria Aguilar

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria
Maribel Aguilar

Maribel Aguilar

Breakfast/Lunchroom Supervisor
Mayra Aguilar

Mayra Aguilar

Phone Caller
Sherlock, Office
Roselia Aguilar

Roselia Aguilar

Classroom Paraprofessional
Unity
Araceli Aguirre

Araceli Aguirre

Resource Teacher
Wilson, Support Staff
Jacqueline Aguirre

Jacqueline Aguirre

Classroom Paraprofessional
Unity , 7th Grade, Program Assistant
Maria Aguirre

Maria Aguirre

Classroom Paraprofessional
Early Childhood Center, Program Assistant
Lee Alanis

Lee Alanis

Sherlock, Custodian
Eunice Alanis-Bravo

Eunice Alanis-Bravo

Lunchroom Supervisor
Roosevelt, Cafeteria
Carmen Alaniz

Carmen Alaniz

Service Center, Substitute Custodian
Matias Alaniz

Matias Alaniz

Transportation Center, Bus Driver
Luis Alarcon

Luis Alarcon

Interventionist
Unity , 7th Grade, Support Staff
Walter Alarcon

Walter Alarcon

Newcomer/Transitional Teacher
Unity , 8th Grade, Language Arts
Elizabeth Alba

Elizabeth Alba

Secretary
Sherlock, Office
Martin Albarran

Martin Albarran

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria
Giacomo Alberto

Giacomo Alberto

Wilson, Custodian
Yocasta Alicea

Yocasta Alicea

Resource Teacher
Warren Park, Support Staff, 3rd Grade
Jennifer Allen

Jennifer Allen

District Instructional Coach/Specialist
Cicero West, Support Staff
Minerva Altamirano

Minerva Altamirano

Breakfast/Lunchroom Supervisor
Maria Alvarado

Maria Alvarado

Classroom Paraprofessional
Lincoln, Program Assistant
Claudia Alvarez

Claudia Alvarez

Clerk
Lincoln, Office
Jose Alvarez

Jose Alvarez

Burnham, Custodian
Maribel Alvarez

Maribel Alvarez

Teacher
Warren Park, 1st Grade
Nicole Alvarez

Nicole Alvarez

Teacher
Lincoln, Kindergarten
Petra Alvarez

Petra Alvarez

Lunchroom Supervisor
Goodwin, Cafeteria
Raquel Alvarez

Raquel Alvarez

School Clerk
Burnham, Office
Rebecca Amaro

Rebecca Amaro

Teacher
Unity , 8th Grade, Computers
Jennifer Amelianovich

Jennifer Amelianovich

STEAM Teacher
Columbus East, Specials
Maria Amigon

Maria Amigon

Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria
Berenice Anaya

Berenice Anaya

Quarantine Room Supervisor
Unity
Denine Anderson

Denine Anderson

Teacher
Unity , 8th Grade, Art
Katherine Anderson

Katherine Anderson

District Technology Coach
Cicero East 2, Cicero West, Sherlock, Wilson, Unity , Support Staff, Support Staff, Support Staff, Support Staff
Kurtis Anderson

Kurtis Anderson

District Literacy Coach
Cicero West, Lincoln, Support Staff, Support Staff
Maria Del Carmen Andrade

Maria Del Carmen Andrade

Math Interventionist
Liberty, Support Staff
Salustia Andrade

Salustia Andrade

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Goodwin, Cafeteria
Sujey Andrade

Sujey Andrade

Lunchroom Supervisor
Columbus East
Brenda Angon

Brenda Angon

PR/AP Clerk
Administration Building
Leticia Anguiano

Leticia Anguiano

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Burnham, Cafeteria
Miriam Anleu

Miriam Anleu

Classroom Paraprofessional
Warren Park, Program Assistant
Yuri Anleu

Yuri Anleu

Co-Teacher
Unity , 8th Grade, Social Studies
Neal Ansani

Neal Ansani

Science Co-Teacher
Goodwin, 6th Grade
Stephanie Araque

Stephanie Araque

Social Worker
Early Childhood Center, Support Staff
Elvia Arellano

Elvia Arellano

Co-Teacher
Warren Park, 5th Grade
Alicia Arenas

Alicia Arenas

Teacher
Columbus West, 2nd Grade
Guadalupe Arenas

Guadalupe Arenas

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Cicero West, Cafeteria
Nicole Arguelles

Nicole Arguelles

Social Studies Teacher
Lincoln, 6th Grade
Lillie Arias

Lillie Arias

School Secretary
Cicero East 2, Office
Nathalie Ariza

Nathalie Ariza

Dual Language Teacher
Columbus West, Kindergarten
Gisselle Arizmendi

Gisselle Arizmendi

Breakfast/Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria
Michael Arlowski

Michael Arlowski

Resource Officer
Security
Agnieszka Armendarez

Agnieszka Armendarez

Co-Teacher
Unity , 7th Grade, Math
Leonardo Armenta

Leonardo Armenta

Roosevelt, Custodian
Marisol Armenta

Marisol Armenta

School Nurse
Unity , 7th Grade, Health
Ruth Armenta

Ruth Armenta

Nurse
Columbus East, Health
Joan E. Arnold

Joan E. Arnold

STEAM Teacher
Warren Park, Specials
Joan T. Arnold

Joan T. Arnold

Teacher
Substitute
Lisa Arnold

Lisa Arnold

Teacher
Burnham, 5th Grade
Maria Arreola

Maria Arreola

Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria
Colleen Arriola

Colleen Arriola

Director
Administration Building, Science & Health
Zenaida Arroyo

Zenaida Arroyo

Dual Language Teacher
Burnham, 2nd Grade
Dyannara Arzuaga

Dyannara Arzuaga

Office Staff
Administration Building
Maria Ascencio

Maria Ascencio

Teacher
Substitute
Alicia Austin

Alicia Austin

Teacher
Sherlock, Early Childhood/Pre-Kindergarten
Michael Austin

Michael Austin

Teacher
Unity , 8th Grade, Physical Education/Health
Margaret Austrevich

Margaret Austrevich

Teacher
Wilson, Support Staff, Substitute
Gustavo Avalos

Gustavo Avalos

Dual Language Teacher
Columbus West, 1st Grade
Michele Avalos

Michele Avalos

School Clerk
Wilson, Office
Araceli Avalos Santiago

Araceli Avalos Santiago

Lunchroom Supervisor
Wilson, Cafeteria
Diana Avila

Diana Avila

Media Paraprofessional
Roosevelt, Program Assistant
Etta Avila

Etta Avila

DHH Case Itinerant
Columbus East, Columbus West, Support Staff, Special Education, Support Staff
Jesica Avila

Jesica Avila

Classroom Paraprofessional
Sherlock, Program Assistant
Josefina Avila

Josefina Avila

Bilingual Interventionist
Wilson, Support Staff
Leonardine Avila

Leonardine Avila

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria
Josephine Ayala

Josephine Ayala

Speech Pathologist
Columbus West
Leticia Ayala

Leticia Ayala

Classroom Paraprofessional
Goodwin, Program Assistant
Vincent Ayala

Vincent Ayala

Teacher
Substitute
Donna Baar

Donna Baar

Teacher
Substitute
Jeannene Babor

Jeannene Babor

Teacher
Early Childhood Center, Pre-K
David Badgley

David Badgley

Lead Teacher
Unity , 7th Grade, 8th Grade, Physical Education/Health, Physical Education/Health
Luis Baena

Luis Baena

Bilingual Interventionist
Cicero East 2, Support Staff
Monica Baeza

Monica Baeza

Clerk
Athletics & Activities
Kim Bageanis

Kim Bageanis

Teacher
Drexel, 4th Grade
Mari Bahena

Mari Bahena

School Clerk
Roosevelt, Office
George Bahnick

George Bahnick

Wilson, Custodian
Cherisa Baity

Cherisa Baity

Interventionist
Sherlock, Support Staff
Annamarie Banda

Annamarie Banda

Teacher
Wilson, 2nd Grade
Cecilia Barbosa

Cecilia Barbosa

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Lincoln, Cafeteria
Celia Barbosa

Celia Barbosa

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Lincoln, Cafeteria