Staff Directory

1 2 3 20 > showing 1 - 100 of 1907 constituents

Sonia Abad

Manager
Transportation Center

Monique Abbate

Coordinator
Athletics & Activities, Unity

Keith Abbeduto

Psychologist
Columbus West, Early Childhood Center, Support Staff

Karen Abma

Media Paraprofessional
Columbus East, Program Assistant

Josefina Acosta

Classroom Paraprofessional
Drexel, Program Assistant

Andrew Adamczewski

Art Teacher
Burnham, Specials

Mary Adamowski

Speech Pathologist
Roosevelt, Support Staff

Jeannie Adaszak

Teacher
Burnham, 5th Grade

Karen Adent

Co-Teacher
Unity , 8th Grade, Math

Carmen Aguayo Arellano

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Warren Park, Cafeteria

Esther Aguilar

Breakfast and Lunchroom Hostess
Cicero West, Cafeteria

Jennifer Aguilar

Teacher
Sherlock, 2nd Grade

Maria Aguilar

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria

Maribel Aguilar

Breakfast/Lunchroom Supervisor

Mayra Aguilar

Quarantine Room Supervisor
Sherlock, Health

Roselia Aguilar

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Cicero East 2, Cafeteria

Araceli Aguirre

Resource Teacher
Wilson, Support Staff

Jacqueline Aguirre

Classroom Paraprofessional
Unity , 7th Grade, Program Assistant

Maria Aguirre

Classroom Paraprofessional
Early Childhood Center, Program Assistant

Lee Alanis

Sherlock, Custodian

Eunice Alanis-Bravo

Lunchroom Supervisor
Roosevelt, Cafeteria

Matias Alaniz

Transportation Center, Bus Driver

Luis Alarcon

Interventionist
Unity , 7th Grade, Support Staff

Walter Alarcon

Newcomer/Transitional Teacher
Unity , 8th Grade, Language Arts

Elizabeth Alba

Secretary
Sherlock, Office

Martin Albarran

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria

Giacomo Alberto

Wilson, Custodian

Yocasta Alicea

Resource Teacher
Warren Park, Support Staff, 3rd Grade

Jennifer Allen

District Instructional Coach/Specialist
Cicero West, Support Staff

Minerva Altamirano

Breakfast/Lunchroom Supervisor

Maria Alvarado

Classroom Paraprofessional
Lincoln, Program Assistant

Claudia Alvarez

Clerk
Lincoln, Office

Jose Alvarez

Burnham, Custodian

Maribel Alvarez

Teacher
Warren Park, 1st Grade

Nicole Alvarez

Teacher
Lincoln, Kindergarten

Raquel Alvarez

School Clerk
Burnham, Office

Rebecca Amaro

Teacher
Unity , 8th Grade, Computers

Jennifer Amelianovich

STEAM Teacher
Columbus East, Specials

Maria Amigon

Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria

Berenice Anaya

Quarantine Room Supervisor
Unity

Denine Anderson

Teacher
Unity , 8th Grade, Art

Katherine Anderson

District Technology Coach
Cicero East 2, Cicero West, Sherlock, Wilson, Unity , Support Staff, Support Staff, Support Staff, Support Staff

Kurtis Anderson

District Literacy Coach
Cicero West, Lincoln, Support Staff, Support Staff

Maria Del Carmen Andrade

Math Interventionist
Liberty, Support Staff

Salustia Andrade

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Goodwin, Cafeteria

Brenda Angon

PR/AP Clerk
Administration Building

Leticia Anguiano

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Burnham, Cafeteria

Miriam Anleu

Classroom Paraprofessional
Warren Park, Program Assistant

Yuri Anleu

Co-Teacher
Unity , 8th Grade, Social Studies

Neal Ansani

Science Co-Teacher
Goodwin, 6th Grade

Stephanie Araque

Social Worker
Early Childhood Center, Support Staff

Elvia Arellano

Co-Teacher
Warren Park, 5th Grade

Alicia Arenas

Teacher
Columbus West, 2nd Grade

Guadalupe Arenas

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Cicero West, Cafeteria

Nicole Arguelles

Social Studies Teacher
Lincoln, 6th Grade

Lillie Arias

School Secretary
Cicero East 2, Office

Nathalie Ariza

Dual Language Teacher
Columbus West, Kindergarten

Gisselle Arizmendi

Breakfast/Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria

Michael Arlowski

Resource Officer
Security

Agnieszka Armendarez

Co-Teacher
Unity , 7th Grade, Math

Leonardo Armenta

Roosevelt, Custodian

Marisol Armenta

School Nurse
Unity , 7th Grade, Health

Ruth Armenta

Nurse
Columbus East, Health

Joan E. Arnold

STEAM Teacher
Warren Park, Specials

Joan T. Arnold

Teacher
Substitute

Lisa Arnold

Teacher
Burnham, 5th Grade

Maria Arreola

Lunchroom Supervisor
Sherlock, Cafeteria

Colleen Arriola

Director
Administration Building, Science & Health

Zenaida Arroyo

Dual Language Teacher
Burnham, 2nd Grade

Dyannara Arzuaga

Office Staff
Administration Building

Maria Ascencio

Teacher
Substitute

Alicia Austin

Teacher
Sherlock, Early Childhood/Pre-Kindergarten

Michael Austin

Teacher
Unity , 8th Grade, Physical Education/Health

Margaret Austrevich

Teacher
Wilson, Support Staff, Substitute

Gustavo Avalos

Dual Language Teacher
Columbus West, 1st Grade

Michele Avalos

School Clerk
Wilson, Office

Araceli Avalos Santiago

Lunchroom Supervisor
Wilson, Cafeteria

Diana Avila

Media Paraprofessional
Roosevelt, Program Assistant

Etta Avila

DHH Case Itinerant
Columbus East, Columbus West, Support Staff, Special Education, Support Staff

Jesica Avila

Classroom Paraprofessional
Sherlock, Program Assistant

Josefina Avila

Bilingual Interventionist
Wilson, Support Staff

Leonardine Avila

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Unity , Cafeteria

Consuelo Ayala

Transportation Center, Bus Driver

Leticia Ayala

Classroom Paraprofessional
Goodwin, Program Assistant

Vincent Ayala

Teacher
Substitute

Rocio Aznar

Lunchroom Supervisor
Cicero West, Cafeteria

Donna Baar

Teacher
Substitute

Jeannene Babor

Teacher
Early Childhood Center, Pre-K

David Badgley

Lead Teacher
Unity , 7th Grade, 8th Grade, Physical Education/Health, Physical Education/Health

Luis Baena

Bilingual Interventionist
Cicero East 2, Support Staff

Monica Baeza

Clerk
Athletics & Activities

Kim Bageanis

Teacher
Drexel, 4th Grade

Mari Bahena

School Clerk
Roosevelt, Office

George Bahnick

Wilson, Custodian

Cherisa Baity

Interventionist
Sherlock, Support Staff

Anna Marie Banda

Teacher
Wilson, 2nd Grade

Cristina Banda

Teacher
Unity , 8th Grade, Language Arts

Cecilia Barbosa

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Lincoln, Cafeteria

Celia Barbosa

Breakfast and Lunchroom Supervisor
Lincoln, Cafeteria

Jennifer Barnacle

Art Teacher
Wilson, Specials